Акції

  •  
  • Укладання тротуарної плитки за цінами 2017 року!
  •  
  •  
  • Обрізка фруктових дерев зі знижкою 10%
  •  
  • +38050-912-68-41
  • +38097-016-56-46

Головна :: Порадник
Як швидко створити високий живопліт?
Для зменшення строків створення високого живоплоту можна здійснити метод стрижки, виключаючи стрижку верхівки. Для цього живопліт рівняють тільки з боків, підтримуючи 
заданий профіль, а верхівкам дають можливість вільно рости. Таким чином стає можливим швидше “нарощування” висоти живоплоту і він присвоює оригінальний вигляд за рахунок співставлення чітких вирівняних боків із гарним, стрімким ростом верхівок.    

Як правильно поливати вічнозелені рослини?
Вічнозелені рослини мають особливі потреби до води, так як продовжують випаровувати вологу в зимовий період, коли інші рослини знаходяться у стані спокою. Особливо інтенсивно відбувається випаровування в сонячні зимові дні і часто причиною відставання в рості і підсихання хвойних вічнозелених культур являється мала кількість вологи в ґрунті  і тканинах рослин. Таким чином, вічнозелені рослини потребують вологи, навіть, взимку, їх необхідно декілька разів добряче полити до початку холодів і потім весною, як зійде сніг.  

Струмок на щастя.
Вам поталанило, якщо на ділянці є природна водойма. В такому випадку головне – нічого не зіпсувавши, адаптувати її до власних потреб. У таких випадках втручання людини якщо і потрібне, то мінімальне, – укріпити береги, почистити чи поглибити дно водойми, влаштувати підсвічування, висадити декоративні рослини, побудувати на березі альтанку тощо. У деяких водоймах можна розвести рибу. Зазвичай обирають яскраві, помітні у воді породи, наприклад, коропи кої. За рибами цікаво спостерігати, крім того, вони очищають ставок від личинок комарів та інших комах.
Сучасні технології дають змогу облаштувати штучну водойму таким чином, що її важко відрізнити від природної. Для цього необхідно вміло декорувати берегову лінію, аби приховати її штучне походження. Але є штучні водойми, зовнішній вигляд яких не копіює природних. Це можуть бути різного роду фонтани, каскади, басейни чи водойми суворих геометричних форм – круглі, прямокутні, квадратні. Особливість їх у тому, що при декоруванні не приховується, а підкреслюється штучність походження водойми.

Коли потрібно висаджувати розсаду овочів у відкритий ґрунт?


Розсаду теплолюбивих рослин потрібно висаджувати не раніше 20 травня, оскільки до цього часу ще можливі заморозки. Якщо ж вона посіяна дуже рано і паростки вже не можуть розвиватися в горщиках, можна зробити це трішечки раніше. Однак у цьому випадку обов’язково накрийте рослини агро волокном.
Якщо є можливість використовувати обігріваючу теплицю, то висаджувати розсаду можна в березні, а в південних регіонах – навіть а кінці квітня. Так, розсада капусти, висаджена в “теплу” теплицю в березні, дозволить отримати ранній урожай до кінця квітня – початку травня. Ґрунт в теплиці підживлюють восени або весною повністю перепрівши компостом чи навозом. 

Поради щодо вибору тротуарної плитки в Чернівцях.
1. Слід пам’ятати, що хороша тротуарна плитка дешевою бути не може. Один пігмент для її виробництва коштує до $ 10 доларів за 1 кг, а на квадратний метр плитки використовується близько 0,5 кг. Інші компоненти бетонної суміші теж мають свою вартість, до того ж нове обладнання потребує певних витрат. Занадто низькі ціни говорять про те, що, швидше за все, продукція виконана без дотримання технічних умов, а можливо, використані матеріали до всього іншого були не кращої якості.
2. Гладка поверхня плитки зовсім не обов’язково говорить про її якість. Якщо глянець був отриманий завдяки введенню в бетонну суміш спеціальних добавок, то це може тільки радувати. Але практично той же зовнішній ефект може бути досягнутий шляхом збільшення кількості води в розчині, що в свою чергу негативно позначається на міцності виробів.
3. Перевірити якість плитки або бруківки можна при легкому ударі виробів один про одного: дзвінкий звук говорить про те, що вони були виготовлені за всіма правилами і відповідають стандарту, глухий сигналізує про надлишок води.

Коли і як формувати крону плодових дерев?

Формуючу обрізку плодових культур роблять відразу ж після посадки 1 – 2 річного саджанця. Незалежно від строків посадки (осіння або весняна), дерева обрізають рано весною, до кінця початку сокоруху, але після того, як мине загроза сильних морозів.
Обрізка округлих крон молодих плодоносячих дерев достатньо проста і зводиться до прорідження окремих гілок, котрі переплітаються між собою. Одночасно видаляють пошкоджені, зломані і сухі пагони. Рослини в цей період дають нормальний приріст молодих гілок, тому скелетні та на пів скелетні гілки не вкорочують.
        
Які існують види крон плодових дерев?

Багато численні форми крон можна умовно поділити на дві групи: природні і штучні. Найбільш розповсюдженими типами природних крон являються округлі. Вони більше всього підходять для використання на садовій ділянці, оскільки прості у формуванні. Дерева із штучними кронами формують в пальметних і шпалерно-карликових насадженнях.
 
Як потрібно підживлювати хвойні рослини?
Якщо ви збираєтесь пересаджувати або висаджувати у відкритий ґрунт ялину, сосну, тую, піхту, ялівець або інші хвойні рослини, обов’язково підживіть їх органо-мінеральними добривами. 
 
Як позбутися дикої малини?
Малина дуже добре розмножується вегетативно. Саме тому потрібно регулярно вирізати ті пагони, що відплодоносили. З молодого пагону залишають 2-3 відростка. Якщо малина розрослась та “вилізла” за свої межі, її потрібно корчувати, а саме молоді пагони.
 
Догляд за виноградом.
Зробіть кореневе підживлення виноградників фосфорно-калійними добривами за 2-3 тижні до дозрівання урожаю. У ці ж строки двічі з інтервалом 7-8 днів проріджуйте листя навколо грон: це забезпечить провітрювання ягід і доступ до них сонячних променів. В залежності від погоди, особливо на сортах винограду, схильних до захворювання сірою гниллю, двічі проводять обприскування по листям і гронам розчином мідного купоросу.

Чим відрізняється боксет від живоплоту?
Живопліт - це функціональна огорожа, котра відділяє вашу ділянку від сусідньої або розділяє зони всередині ділянки.
Боксет - це живопліт, висаджений в декоративних цілях. Наприклад, групу дерев або кущів можна висадити з одного боку водойми так, щоб в підстриженому вигляді вони складали враження суцільної зеленої стіни і здавалось, ніби водойма і огорожа є одним цілим. Таке рішення і буде бокседом, адже функціонально ці рослини нічого не розділяють. Для створення бокседа використовують ті ж рослини, що і для живоплоту.

Як позбутися бур'янів на альпійській гірці/альпінарії?

Якщо на вільному від рослин грунті росте бур'ян - це не проблема. Перш за все промикайте зайве(обов'язково на максимальну глибину, щоб видалити корінь), потім розрівняйте поверхню роблячи її при цьому без нерівностей - це в подальшому зменшить кількість витраченого матеріалу, після цього засипте вільні від бур'яну ділянки мульчею та насолоджуйтесь. 
Для мульчування в альпінарії краще всього використовувати соснову кору (вона є екологічно чистим та корисним добривом для рослин) або різноманітну мармурову крихту та гравій/щебінь невеликої фракції. 

Якими перевагами володіє система автоматичного зрошення?
Система автоматичного зрошення повністю позбавить Вас від необхідності кожного разу, коли необхідно полити Ваші зелені насадження або газон, брати шланг в руки або встановлювати переносні розбризкувачі. Достатньо один раз запрограмувати пульт управління, і в заданий час почнеться полив. Вузли і механізми системи практично повністю сховані під землею і не зіпсують Ваш ландшафт. Труби, по яких проходить вода до спринклерів (різноманітних розбризкувачів) прокладаються під землею на глибині 30 - 40 см. Спринклери (у простолюдді "поливалки") встановлюються таким чином, що їх верхня частина "ковпачок" перебуває на рівні із землею, а штанга з розбризкувачем висувається на поверхню тільки на час поливу. Різноманітні датчики, які підключаються до системи, автоматично заблокують полив, якщо пройшов дощ чи настали заморозки і розблокують - при зменшенні вологості або потеплінні. Тривалість поливу (кількість води) для кожної ділянки або рослини можна з легкістю встановити на ПУ. Система надійна і довговічна, її просто обслуговувати і ремонтувати. Одним словом - "встановили - запрограмували - забули".

Коли краще висаджувати саджанці яблунь, груш, слив, черешень.

Плодові дерева з відкритою кореневою системою треба висаджувати ранньою весною, бажано до кінця квітня. Із закритою кореневою системою можна висаджувати протягом усього сезону. Особливе значення потрібно приділити посадковій ямі, вона повинна бути підготовлена заздалегідь (за тиждень, два до посадки), мати рекомендований розмір (ширина 80-100 см, глибиною 60-70см), добре підготовлену і удобрений грунт, тому що запас речовин створюється на кілька років.

Чи можна зробити ландшафтний дизайн присадибної ділянки самостійно?
У принципі можна, але результат може бути найнесподіванішим. Щоб отримати те, що ви хочете, необхідні певні знання та вміння, якими не завжди володіють садівники-любителі. Якщо ви хочете отримати "гарантований" результат, то краще звернутися до фахівців, які з урахуванням всіх ваших побажань створять ландшафтний дизайн вашої ділянки і проведуть всі необхідні роботи.
 
Які рослини можна посадити навколо спортивного майданчика? Особливо цікавлять сорти і види хвойних, стійких до пошкоджень, наприклад, м'ячі.
 Сама гнучка рослина з хвойних чагарників - це туя західна. Всі інші хвойні чагарники більш ламкі.

Як довше зберегти новорічну ялинку?

1. Якщо Ви купили ялинку заздалегідь - тримаєте її на холоді. Перед тим, як внести в тепле приміщення, потримаєте її декілька годин на холодному балконі або на лоджії. Щоб обпали сухі голки, постукаєте стовбуром ялинки об підлогу.
2. Якщо ялинка зберігається не на морозі дня за два до її встановлення опустіть кінець стовбура у відро з водою, в яку додані 3- 4 столових ложки гліцерину.
3. Щоб ялинка як можна довше не обсипалася, рекомендується встановлювати її:
- у відро з вологим піском. Це ідеальний варіант. Пісок має бути досить чистий. На відро піску треба додати приблизно літр води, в який кладеться трохи гліцерину або желатину або ж пігулка аспірину, плюс 2 столових ложки цукру. Ялинку краще ставити так, щоб нижня частина стовбура була покрита мокрим піском не менше чим на 20 сантиметрів. Пісок треба через 1-2 дні поливати.
- варіант гірший - у відро або бак з водою. У воду варто додати половину чайної ложки лимонної кислоти, ложку желатину і трохи товченої крейди.
- і, нарешті, можна просто обернути стовбур в місці зрізу вологою ганчіркою, яку треба періодично змочувати.
4. Який би варіант Ви не використали - знизу стовбур дерева треба на 8-10 см oчистити від кори, і застругати його гострим ножем, щоб відкрити свіжі пори. Гілочки ялинки можна час від часу обприскувати з пульверизатора, це допоможе дереву довше зберегти свіжість.
5. Для установки ялинки можна використовувати спеціальну підставку, а можна будь-яка міцна глибока посудина. Зміцнити стовбур можна за допомогою розтяжок, дерев'яних планок, звичайного мотузка, каміння. Згори посудину прикривають гофрованим папером, мішурою або тканиною.

Яку роль відіграють каміння в оформленні кам'яного саду?

Яким би не був Ваш кам'яний сад, важлива частина роботи - підбір каміння, адже камінь є основою декоративності і краси рокарія або альпійської гірки. Дуже цікаві каміння з тріщинами та щілинами, в яких можна висаджувати дрібні грунтопокрівні рослини.

Що таке скарифікація газону?
В процесі росту і відмирання частин рослин між корінням та листям накопичується шар соломи з відмерлих трав, особливо це помітно весною. Поки товщина цього шару помірна, він грає позитивну роль мульчуючого покриття. При збільшенні товщини шару соломи виникає затримка поступлення повітря, води, добрив до коріння рослин, що згубно впливає на їхній розвиток. В цьому випадку шар соломи необхідно "вичесати" з газонної трави. Операцію проводять звичайно ж ранньою весною гнучкими граблями з довгими зубцями.

Яка роль дощових черв'яків в ґрунті?

Дощові черв'яки рихлять ґрунт, проникаючи у різні її шари. Через зроблені черв'яками дірки до коріння рослин проникають повітря і вода.
Дощові черв'яки сприяють збагаченню ґрунту киснем, вони поглинають органічні відходи, разом із якими у їхній травний тракт попадають мінеральні частинки, крихти глини, ґрунтові водорості, бактерії, мікроорганізми. Там цей різнорідний матеріал перемішується і переробляється, а потім у вигляді посліду попадає в ґрунт. Це у висновку якісно збільшує його склад .

Чи можна підживлювати гладіолуси азотом?
Не можна вносити азотні добрива після початку цвітіння гладіолусів, так як їхній надлишок провокує розвиток у рослин фузароїзу.
Не слід також вносити надлишкові дози азоту протягом всього розвитку рослини, так як вони швидше старіють, гірше зберігаються та погано сходять.

Які переваги мульчування?

Переваги мульчування полягають у наступних охнаках:
    - трава росте щільніше - з'являються нові листя і бічні паростки;
    - заповнюються невеликі прогалини, поверхня газону стає більш рівною;
    - збільшується товщина плодовго шару грунту, що збільшує супротив трави до посухи;
    - щільний грунт швидше висихає, особливо якщо проколювати землю перед мульчуванням.

Що таке сидерація?
Важливим способом використання рослин в якості добрива є вирощування зеленої маси рослин з подальшим закопуванням їх у ґрунт. Рослини, які використовуються в якості зеленого добрива, називають сидеральними культурами або сидератами.

У чому переваги газону?
Поверхня газону володіє рівним, нейтральним, заспокоюючим зеленим відтінком. Газон надає благотворний ефект на самопочуття людини, його нервову систему, дає відпочинок очам, знімає втому. Газон очищає повітря, значно підвищує у ньому кисень.
У спекотні дні дернина газону випаровує значну кількість вологи, що підвищує вологість повітря і знижує його температуру.
Газон є ідеальним фоном для декоративних рослин, підкреслюючи їхню красу. Він являється також найбільш екологічним і природним майданчиком для дитячих ігор.
До посіву газону приступають після вирівнювання поверхні земельної ділянки, будівництва житлового будинку і доріжок, посадки дерев і чагарників згідно розробленому проекту (плану).

Від яких умов залежить зимостійкість рослин?
В межах кожної зони можуть знаходитись райони з більш мягким або більш сухим мікрокліматом. Також у межах саду рослини, що ростуть поряд з будинком, більш захищені і переносять низькі температури краще, ніж рослини з північної або східної сторони, що піддаються дії сильних вітрів.
Слід пам’ятати, що дерева і кущі проявляють найбільшу морозостійкість на початку зими (грудень, початок січня). Навіть дуже витривалі рослини після початку вегетаційного періоду і розвитку листя можуть постраждати від невеликих морозів.
Найбільшою загрозою пошкодження заморозками з’являється в лютому – березні в місцях з сильною сонячною активністю. Тут після морозної ночі рослини піддаються нагріванню і не витримують стрибків температури. Це особливо небезпечно для вічнозелених рослин. Хороший захист для них може створити покривний матеріал.
Різні частини рослин по-різному сприймають мороз. Коріння більш чутливі, ніж гілки. В місцях, де буває невеликий сніжний покрив, можна, наприклад, замульчувати ґрунт довкола рослин торфом, сосновою корою, тирсою – присипають на висоту 10-12 см, що дозволяє зберегти нижню частину гілля зі сплячими бруньками, з яких рослина може відновитись, навіть, якщо загине вся наземна частина. У той же час мульча дуже корисна довкола рослини і влітку, оскільки затримує вологу в ґрунті і зменшує появу бур’янів.

Коли краще висаджувати рослини?
Насьогодні ми маємо два типи посадкового матеріалу:
- рослини з відкритою кореневою системою;
- рослини з закритою кореневою системою (ком, контейнер).
Рослини з відкритим корінням найкраще висаджувати навесні або восени. Саджанці з комом або ж в контейнері можна висаджувати протягом всього року. Специфіку висадки мають крупноміри. Їх найкраще пересаджувати взимку, коли ком мерзлий.
Не бажано робити висадки влітку, коли середньодобова температура становить більше ніж 30 град.С.


Як розростається коріння в туї?

У більшості видів туї компактна і невелика, так звана, поверхнева коренева система. Коріння розростається безпосередньо під поверхнею землі, а не вглиб, та й то не дуже далеко від основного стовбуру.

Які корисні рослини можна вирощувати для захисту городу від шкідників?

Для кращого стану насаджень до основних городніх культур рекомендуємо підсіювати декоративні рослини, що виділяють фітонцидні або інсектицидні речовини: календулу, настурцію, матіолу та інші. Наприклад, чорнобривці надійно захищають кущі суниці від сірої гнилі і довгоносика, при цьому підвищує як якість ягід, так і їхній урожай. Відмінними сусідами овочів можуть бути медоноси, що приваблюють комах, котрі полюбляють пилок: базилік, майоран, чабер, меліса лимонна. Висаджують і квітучі рослини родини селерових – тмин, аніс, кріп, а також соняшник, ромашку, маргаритки, алісум, лаванду, турецьку гвоздику, безсмертник та багато інших рослин.
 
Як позбутись від багаторічних чагарників хмелю?
Коріння хмелю звичайного досить агресивне, життєздатне та невибагливе. Щорічно весною виростають довгі, інколи до 18 м, в’юнкі, зазвичай шестигранні пагони. Боротись з ними досить важко. Гербіциди знищують листя, а з коріння незабаром проростуть нові гілочки. Тому потрібно корчувати, хоча це і не легко. Можна у цьому місці після корчування викопати яму і розпалити багаття. Весною накрийте це місце чорним агро волокном. Можливо знадобиться повторне корчування і в майбутньому, аби знищити залишки коріння.

Що необхідно зробити, щоб посіяти хороший газон?
Газону потрібно сонячне місце, поживні речовини, волога і регулярний покіс. Ґрунт для влаштування газону ретельно готують. Товщина плодючого шару повинна бути не менше 20-30 см, особливо в засушливих районах. Потрібно забезпечити дренаж та водовідвід. Повітропроникність глиняних ґрунтів покращують внесенням розрихлювачів – піску і органічних добрив (перепрівшого гною, компосту, торфу). Плодючість піщаної бідної землі також покращують внесенням органіки. Якщо ґрунт насипають на піщану основу, спочатку влаштовують “ глиняний замок ” шаром 10-15 см, щоб вода з добривом не всмоктувалась піском.
Обов’язково потратьте час на боротьбу з бур’янами до посіву газону: обробіть ґрунт гербіцидами. Важливо придбати якісне насіння, включаючи вівсяницю червону, мятлик луговий і рейгарс багаторічний. Якщо на коробці з насінням не вказаний склад і ціна його низька (якісне насіння газонної трави вартує близько 100 грн. за 1 кг) – краще відмовитись від покупки, вам можуть продати насіння рейгарса однорічного, який швидко сходить, але його вистачить тільки на 1-2 сезони. Рівномірно посійте насіння (норма посіву: 3 кг на 100 м2) та зрихліть граблями ґрунт, а потім, протягом перших тижнів забезпечте щоденний полив.    

Як відрізнити вербену декоративну від вербени лікарської?
Красиво квітуча вербена гібридна і вербена лікарська відносяться до родини Вербенові.
Вербена гібридна – однорічна трав’яна рослина з гарними духмяними суцвіттями різних відтінків, висотою від 5 ло 15 см. Використовується для озеленення клумб, рабаток, бордюрів, альпінаріїв.
Вербена лікарська – багаторічна трав’яна рослина з прямостоячим пагоном висотою до 1 м. Середні листя 3-роздільні з  нерівно надрізаними частинами, верхні листя – продовгуваті, надрізані. Квіти блідно-лілійні, зібрані в багатоквіткові дрібні колоски. Цвіте в червні – липні. Розповсюджена як бур’ян. Вербена лікарська застосовується як народний засіб при захворюваннях печінки, селезінки. Чай з вербени приймають при атеросклерозі, тромбозах.
 
Чи потрібно обрізати саджанці під час весняної посадки?

Під час весняної посадки саджанці обрізати необхідно завжди. Навіть якщо саджанець акуратно викопується з ґрунту, то частина коріння втрачається. Це мікроскопічні корінці з кореневими волосками, котрі і подають воду і корисні речовини в рослину. Співвідношення кореневої системи і потенціального листяного апарату, закладеного у вигляді бруньок, порушується, і щоб відновити рівновагу, саджанець обрізають на висоту крони (60-90 см від поверхні ґрунту) або зменшують приблизно на половину однорічного приросту, залежно від мети, типу крони і т.д.    

Взимку садовому ставку потрібне повітря.
Коли ставок повністю промерзне, повітря туди не попадає і життя риб, котрі зимують у воді, може бути в небезпеці. Для того, щоб цього не трапилось  взимку, стебла водних рослин – рогози, аіру, ситника, ірисів – не зрізуйте. Або встроміть  у водойму декілька трубок. Вони будуть діяти, як соломинки: свіже повітря буде потрапляти у воду, а токсичний метан, навпаки, виходити. Майте на увазі: метану утворюється менше, коли вода на зиму залишається чистою.
Водні вічнозелені рослини, наприклад водяна зірочка болотна (Callitriche palustris) і лютик довголистий (Ranunculus lingua) продовжують виділяти кисень, якщо вони не страждають від нестачі світла. Тому акуратно змітайте сніг з замерзлої поверхні ставка.
 
Якщо немає часу для ретельного догляду за квітником?
В такому випадку  обирайте і саджайте в партерній зоні свого саду невибагливі рослини, котрі відмінно себе почувають в наших кліматичних умовах. Такі багаторічні культури як: астильба, хризантема садова, іриси, цибулькові рослини, півонії, примули, лілійники і флокси. Вони не потребують особливого догляду і залишаються декоративними протягом всього вегетаційного періоду. А різноманітності і витонченості у вашому
квітнику можна досягти, висадивши декоративно-листяні рослини, наприклад хосту чи бадан.
 
Як правильно закласти компост?
Напевно у Вас зібралось багато зрізаного гілля, опалого листя, скошеної трави… якщо ці компоненти правильно закласти в компостну яму, то протягом декількох місяців вони перетворяться в цінний дрібний садовий ґрунт.
Важливо: чергуйте великі рослинні залишки з дрібними, вологі з сухими, а багаті поживними речовинами з тими, котрі на них бідні. Осіннє листя буде добре розкладатися, якщо їх перемішати зі скошеною газонною травою, яка багата на поживні речовини. Гілля перед закладкою у компостну яму слід подрібнити. Якщо гілок мало, то можна скористатися садовими ножицями, а якщо багато, то цю роботу вам допоможе виконати подрібнювач. З успіхом можна компостувати залишки овочів та фруктів. А ось такі харчові відходи, як залишки м’яса і риби, а також хворі рослини потрібно викидати у сміття.
Компостну яму роблять безпосередньо на землі. Тоді вода не буде застоюватись, і у створенні компосту приймуть участь ґрунтові мікроорганізми. Місце для компостної ями краще виділити у напівтіні і там, де немає вітру.  

Город не гірше квітника.
Багато садівників, плануючи ділянку, віддають перевагу квітам, а не овочам або травам. Але можна спів ставити корисне з приємним!
Зверніть увагу на духмяні трави, які не тільки їстівні і володіють лікарськими властивостями, але і в той же час декоративні з весни до осені. Використовуючи їх, Ви створите такий город, який по ефективності і барвистості не поступиться квітнику. Однак перетворювати всю ділянку в декоративний город не потрібно, слід зробити декілька аптекарських грядок, які можна розташувати біля бані або неподалік від літньої кухні.
Тут ці практичні грядки-квітники будуть радувати Вас своїм привабливим видом, та й за ароматною добавкою до супчику, печені або салатику далеко ходити не знадобиться.

Що саджати на грядці-квітнику?
На одній розташуйте багаторічні рослини – різноманітні види м’яти, монарду, материнку, домінантою буде кущ ревеню, а бордюр зробіть з шнітт-цибулі і чебрецю. Іншу грядку залиште під однорічні культури. Адже тільки базилік має квітучу палітру від світло-зеленої до темно-віолетової. А світлі акценти розтавлять чорнобривці календула. Догляд за такими грядками-квітниками нескладний: просапування, полив та підживлення по мірі необхідності.

Що робити з опавши листям?

Є два варіанти: накривати чутливі до морозу трав’яні рослини або використовувати їх для компосту. Важливо: не складайте листя на газоні, тому що трави через це гниють. Листя дуба, бука, грецького горіха і каштана містять багато корисних речовин і довго розкладаються. Щоб пришвидшити цей процес, подрібніть опавши листя цих дерев, змішайте з дрібним піском і тільки після цього покладіть в компост. 

Коли висаджувати весняні квіти?
Хто висадить цибулькові та бульбові рослини восени. Той зустріне весну з яскравими квітами. Як тільки настане відлига, відразу ж із ґрунту з’являться підсніжники (Galanthus) і лілійні сітчасті іриси (Iris reticulate). Пізніше у квітковий хоровод приєднаються крокуси, мускарі (Muscari), нарциси і тюльпани. Всі вони – чудовий ескорт для рано-квітучих декоративних трав’яних багаторічників: жовтих ерантисів (Pulmonaria), примул, брудери (Brunnera), медуниці.
Ви зможете досягнути красивого ефекту в квітнику, якщо посадите у ньому не по-одній цибулині, а відразу декілька, створив групу, наприклад, з 15-20 штук. Оптимальний час висадки цих весняних квітів припадає на вересень-жовтень. Багатьом з них необхідне сонячне місце та водопроникний ґрунт. На ділянках з глиняною землею знадобиться дренаж, в іншому разі є небезпека гниття цибулин. Для того, щоб його створити, насипте на дно ями гравій, пісок або керамзит шаром 2-3 см. В рік посадки восени ці весняні квіти підживлювати немає необхідності: в цибулині накопичені запасні поживні речовини в достатній кількості. В наступні роки з осені ви можете внести у верхній шар ґрунту трішки компосту. Після того, як рослини відцвітуть, іще деякий час в листках зберігаються корисні речовини, котрі переходять в цибулини і є джерелом енергії, необхідної для розвитку рослин наступного року. Тому у відцвівших квітів листя зрізують лише після того, як вони повністю зав’януть.    
 
Що посадити біля альтанки?
Клематис – ідеальні рослинні декорації для альтанки, вони  наповнять її квітами і створять тінь.
Дівочий виноград вкриє живописною ковдрою споруду, розташовану на відкритій місцевості, і подарує відчуття затишку.
В’юнкі троянди наповнять альтанку п’янким ароматом і яскравим насиченим кольором та створять настрій.
Ялівець виділяє фітоциди, що сприятливо впливають на нервову систему людини.    
 
Що потрібно робити, щоб мати гарний урожай суниці?
Суниця любить багатий на гумус ґрунт, сонячні, але у той же час достатньо зволожені ділянки. Особливо багато вологи необхідно суниці після цвітіння. Розчиняючи поживні речовини, вода дає їх ягодам. Але під час поливу вона не повинна попадати на листя і квіточки. Не поливайте рослину зверху, інакше їх можуть вразити хвороби. Землю в грядках регулярно просапуйте, але обережно, щоб не пошкодити коріння. Ягоди залишаться чистими і сухими, якщо довкола кущиків ви покладете солому, або дерев’яну стружку. У суниці, яка росте в саду уже не однин рік, після збору урожаю видаліть всі без винятку вуса і старе листя.
 
Як доглядати за рододендроном, після цвітіння?
Після того, як розкішна пора цвітіння закінчиться, володарів крупно квіткових рододендронів чекає робота: необхідно вручну видалити зав’ялі суцвіття. За допомогою цього рослини не будуть тратити лишню енергію на утворення насіння та інтенсивніше формуватимуться молоді бруньки і бокові пагони. 

Які рослини посадити на дитячому майданчику?
Віддайте перевагу найбільш витривалим і невибагливим рослинам, котрі стійкі до витоптування і можуть зберігати та швидко відновлювати свої декоративні властивості.
Висадіть спірею, дерен білий, аронія,дівочий виноград, форзицію, лапчатку  чагарникову, гортензію деревовидну.
Тіньовий острівець створять яблуні та смородина. Влітку та восени діти зможуть прямо під час гри підкріпитися солодкими плодами, що багаті на вітаміни.
 
Норми поливу рослин.
В залежності від ґрунту, кліматичної зони, частоти і кількості опадів, температурного режиму, а також ще декількох факторів, норми і частота поливу можуть змінюватися. Ми розповімо про приблизні розрахунки поливу рослин. Так, газони, як сіяні, так і рулонні у вегетаційний період (з квітня/травня по вересень/жовтень) потрібно рясно поливати кожні 4 дні (із розрахунку 30-40 літрів води на м кв.) або щоденно (6-10 л на м кв.). пам’ятайте, що поливати газон краще всього рано в ранці або пізно ввечері, аж ніяк не вдень, коли палить сонце. Щодо квітників, то розсаду старайтесь поливати щоденно (при цьому волога повинна проникати на глибину 5-10 см), в вегетаційний період кожні 3-4 дні. Вологи потребують і рокарії, їх необхідно зрошувати кожні 7-12 днів. 

Дайте рододендрону кисленького.
Рододендрон любить кислі (рН від 4,0 до 5,5) і багаті на гумус ґрунти. Часто в садах земля буває лише злегка окисленою, а в деяких і збагачена вапном. Для того, щоб рододендрони в таких умовах добре росли і цвіли, їх треба висаджувати у спеціальний ґрунт, призначений для цих рослин. Щорічно рододендрони потрібно підживлювати спеціальним кислим добривом. Воно буде нейтралізовувати кальцієвмісні вкраплення в кореневій зоні, які попадуть туди із нижніх шарів ґрунту. Кращий час підживлення – квітень, коли розтопиться сніг. Достатня кількість від 60 до 80 г такого добрива на 1 м кв.

Які квіти посіяти першими?
Однорічні квіти чудово розмножуються насінням. Уже в березні насіння бегонії, петунії, лобелії або бальзаміну, які дуже довго проростають, потрібно посіяти на розсаду. Для цього наповніть горшки або стаканчики ґрунтом. Потім посійте насіння і зверху присипте їх ґрунтовою сумішшю шаром, приблизно 0,5-1 см (більшість рослин проростає у темряві). Правда, насіння багатьох декоративних квітів, таких як бегонії і бальзаміну, проростають на світлі. Не засипайте їх, а лише злегка вдавіть в землю. Ємкості з посівами обережно полийте, накрийте плівкою або склом і, продовжуючи регулярно поливати, періодично провітрюйте. Поставте ємкості на теплий підвіконник або у теплицю, що обігрівається, де температура підтримується в середньому 18-22 С. Після того, як насіння проросте, паросткам може стати тісно, тоді розсадіть їх в окремі горщечки.
 
Якщо самшит втрачає листя?
Сама небезпечна хвороба самшиту – це гниття основи стебла. Типічні її симптоми: спочатку на листі з’являються темно-коричневі плями, а потім – білуватий наліт на їхній нижній частині. Крім того, на пагонах утворюються чорні полоси. Хвороба розповсюджується швидко. Боротися з нею можна, обприскуючи самшит фунгіцидом, яким зазвичай користуються, щоб лікувати рослини від іржі. Своєчасно видаляйте хворі рослини, щоб хвороба не перейшла на інші кущі. Збирайте опавше листя, а також знімайте верхній шар ґрунту та викидайте його у сміття.

Надлишок вологи може нанести газону серйозної шкоди.
Коли весною топиться сніг або восени ідуть проливні дощі, на газоні збирається вода, особливо якщо ґрунти там тяжкі і глинисті. У цю пору по газону краще не ходити. Поява калюж на траві після невеликого дощу вказує на те, що земля сильно ущільнилась і не всмоктує воду. В такому разі газон скоро втратить свій декоративний вигляд. Допомогти може тільки аерація.

Поясніть, що сталося з в’юнкою трояндою: спочатку вона рясно цвіла, а потім листя стало маленьке, квітів на половину менше, пагони не ростуть?
Річ у тому, що в’юнка троянда, як і всі інші троянди, потребує оновлення. Коли у неї наростає велика маса, листя зменшується, а цвітіння погіршується. Щоби цьому запобігти, потрібно щорічно до рівня землі вирізати старі пагони. Для більшості сортів залишають тільки гілки цього, минулого та позаминулих років. Крім того, не забувайте про весіннє підживлення.
 
Ми посіяли мавританський газон, але виглядає він “не дуже”, а частина квітів зовсім не зійшла. Що робити, щоб ділянка була доглянутою?
Коли люди бачать фотографії мавританського газону, їх захват можна зрозуміти, адже зазвичай знімки роблять в кінці червня, коли цвітуть лугові трави. У цей час дикий луг виглядає не гірше, але весь інший період без квітів він не дуже привабливий.
Мавританський газон є сенс вирощувати тільки на великих ділянках, коли не шкода виділити під нього окрему, рівну і добре освітлену територію. Він повинен розташовуватись з боку від доріжок. Стригти його не можна, адже тоді насіння не встигне дозріти і наступного року квітів не буде.
 
Де краще всього вирощувати крокуси?
Крокуси висаджують в міксбордерах, рабатках, бордюрах, альпінаріях. Це невисокі рослини, тому для них необхідно підібрати хороший фон. Особливий ефект створюється під час посадки крокусів купками біля невеликих вічнозелених рослин, поблизу кущів і стовбурів дерев. Можна також для фону використовувати каміння, пеньки. Оскільки крокуси швидко втрачають декоративність, їх бажано висаджувати разом з іншими декоративними рослинами, котрі пізніше закриють пусті місця.
 
Які багаторічні рослини можна вирощувати, як кімнатні, в горщиках?
Більшість цибулькових і деякі інші рослини можна вирощувати в кімнатних умовах. Під час правильної підготовки до цього процесу вони порадують вас своїми квітами. Це: аквілегія, анемона, астильба, брудера крупнолиста, підсніжник, гейхера, гіацинт, ірис, крокус, конвалія, мускарі, нарцис, примула, каменеломка, пролісок, тюльпан та інші. Крім того, є безліч рослин, котрі по закінченню теплого періоду можна занести в будинок і любуватися їхньою красою. Хризантеми, мініатюрні троянди, гвоздики, гербери, при умовах невисокої температури в кімнаті, ще довгий час порадують вас своїми суцвіттями, а нерідко і повторним цвітінням.

Як взимку потрібно накривати гортензію крупно квіткову?
В умовах помірного клімату, котрий розповсюджений майже по всій території України, крупно квіткову гортензію можна вирощувати у відкритому ґрунті. Найбільші кущі на зиму накривають шаром сухого листя, хвоєю, тирсою, торфом, землею або агроволокном.

Коли найкраще саджати декоративні дерева?
Найкращим часом для пересадки є кінець осені, зима. У цей період дерево спить і не зазнає стресу. Але ми проводимо висадку дерев в Чернівцях і влітку, спеціально готуючи до цього рослини, вирощуючи їх у контейнерах.

Яка має бути відстань між деревами?
Це залежить від росту самого дерева. Наприклад, канадська ялинка росте дуже повільно, за рік виростає на 20 см. Вона дуже пишна, і навіть за 30 років може вирости у ширину всього на метр. Є дерева, які ростуть у висоту, їх крони можуть бути до 1,5 м — це слід враховувати при висадці. Катальпа і клен розростаються ширше, ялини взагалі ростуть знизу, тому їх слід саджати далеко одна від одної.

Навіщо потрібен садівник?
Якщо у Вас є приватний дім та присадибна ділянка у Чернівцях, де фахівці створили грамотний ландшафтний дизайн, тоді необхідні послуги садівника, щоб він разом зі своєю командою здійснив догляд за присадибною ділянкою, догляд за садом. Тоді у Вас завжди буде доглянутий сад, охайно-чистий двір, вимита бруківка, декоративний ставок, пофарбована альтанка; гарно вистрижений смарагдовий рулонний газон, кольоровий квітник, доглянутий город.

Чому дорослі дерева висаджують взимку?
При посадці крупномірів є ризик пошкодити кореневу систему. Оскільки взимку всі процеси сповільнені, рослини краще переносять стресову ситуацію під час пересадки, адже рослини перебувають у стані спокою.

Яку ширину доріжки краще вибрати?
По розрахунках ширина садової доріжки складає 75см на одну людину. Ми рекомендуємо розбити невеликий відрізок доріжки бажаної ширини і спробувати пройтися по ньому одному, удвох. Таким чином ви зрозумієте необхідну комфортну ширину безпосередньо для себе.

Як облаштувати доріжки? В них постійно стікає дощова вода і розмиває їх.
Вода скупчується на доріжках Вашої ділянки із-за неправильного виконання рівня самих доріжок. Ми можемо провести земляні роботи, наповнити доріжки покриттям (на ваш вибір це може бути бетон, камінь, бруківка) і вмонтовувати по краях бордюри або будь-яке інше обрамлення. Така доріжка і прослужить довго, і виглядатиме акуратно.

Що таке ландшафтне проектування?
Ландшафтне проектування - це найперший етап по озелененню і благоустрою вашої ділянки. Чим якісніше буде виконане проектування, тим менше шансів, що та або інша рослина або будова виявляться не на своєму місці. Перш ніж приступити до проектування наші фахівці виїжджають до вас на ділянку для його детального вивчення. Ці дані + ваші побажання є матеріалом для створення ескізів.

Які ландшафтні роботи проводяться в Чернівцях? Що включають в себе ландшафтні роботи?  
Ландшафтні роботи – це цілий перелік заходів: закріплення кордонів ділянки, підготовчі роботи, благоустрій території, проведення геодезичних розбивочних робіт, інженерні роботи (автоматичний полив, дренаж, водовідведення, садове освітлення) система доріжок (укладка бруківки, встановлення тротуарної плитки), майданчиків, створення декоративної водойми, ставку, каскаду; посадка дерев і кущів; посів газону (рулонний газон); квітник, альпійська гірка, рабатка; встановлення скульптур і вазонів; догляд за ділянкою (за садом), і ще багато багато іншого.

Знищення бур'янів гербіцидами – чи варто боятися?
Обприскування гербіцидами абсолютно нормально для зарослої ділянки. Якщо використовувати “Раундап” або “Ураган”, то вони не отруюють землю. Принцип роботи препаратів такий: обприскувана речовина, потрапляючи на листяну частину рослини, вбирається при диханні і руйнує її зсередини, тому гинуть лише ті рослини, які були обприскані, а їх сусіди ні.

Багаторічні рослини для альпійської гори.
Для Ваших цілей підійдуть: армерія, астильба (карликові сорти), аквілегія (карликові сорти), барвінок, анемона, гвоздика, горицвіт, діцентра (карликові сорти), живучка повзуча, ірис (карликові сорти), ломикамінь, молодило, медунка цукрова, вівсяниця сиза, примула, седум (очиток), чебрець повзучий, маргаритки, хоста, роговик. Примули швидко розростаються, утворюючи великі кущі. Причому, при пересадці ви можете розділити кущ на декілька частин, отримавши таким чином додаткову кількість посадкового матеріалу. Підійдуть також маргаритки, оскільки у них з часом дрібніють квіти, може змінитися забарвлення і вони вироджуються. Рослини рекомендується ділити і пересаджувати раз в 2-3 роки для збереження красивого зовнішнього вигляду. Таким чином, поки на Вашій ділянці в Чернівцях ведуться будівельні роботи, Ви можете почати формувати асортимент рослин не лише для альпінарію, але і для інших композицій на Вашій ділянці.

Що робити, якщо в’
юнка троянда розрослася?
До зими гілки троянди, що сильно витягуються, обрізуються хоч би на 5 бруньок. Пам'ятаєте, що троянда не малина. Троянда набагато вибагливіша. Один з одним стебла краще не зв'язувати. Рішення обрізувати стебла вірне, але потім замість підв'язки використовуйте опори.

Які бувають варіанти укладання тротуарної плитки?

В Чернівцях, фірми з благоустрою пропонують безліч варіантів мощення бруківки. Залежно від форми, виду і дизайну, варіанти укладання тротуарноїплитки бувають абсолютно різними. Навіть для плиток стандартної форми, таких, як хвиля, стільники, квадрат, ромб, цеглинка, існує безліч варіантів мощення, що вже говорити про більш складні зразки. Наші фахівці зроблять будь-який вид укладання плитки від самого простого до найскладнішого, майстерно виконають мощення фігурнихелементів.

Ялинка на ділянці - погана прикмета?

Така прикмета є. Питання тут стосується швидше вашої довіри до прикмет: чи довіряєте ви особисто їм. Але висаджувати лісові ялинки все-таки не радиться, особливо, якщо місце посадки розташовується близько до будинку. Зате в глибині і в дальній частині ділянки - цілком безпечно. Такий підхід може добре послужити, наприклад, на Новий рік, коли вам не доведеться в поспіху і турботах шукати гарну ялинку - символ свята. Якщо ви дуже цінуєте ялинки, що ростуть на ділянці, то постарайтеся зменшити площу колючок. Не забувайте стежити за гілками і регулярно обрізати. Ялинки, між іншим, добре піддаються стрижці, а більш акуратні і округлі форми не зможуть завдати шкоди.

Як відбувається укладання тротуарної плитки на бетонну основу?

Укладання тротуарної плитки на бетонну основу в Чернівцях – досить поширене явище, адже бетон – це вже серйозна основа, яка не буде ”просідати”. А відбувається все це з 6ти основних етапів.
1. Створення бетонної основи (створюється котлован глибиною 25 см по контурах майбутньої доріжки/тротуару, засипається рівним шаром щебеню; уздовж меж встановлюється опалубка, потім все заливають сумішшю з цементу, щебеню і піску, зверху кладуть армуючу сітку, а потім процедура повторюється).
2. Встановлення бордюру (бордюр потрібен для того, щоб плитка не зрушувалася з основи).
3. Засипка сухої піщано-цементної суміші (як правило, тротуарну плитку укладають на гарцовку - суміш цементу і піску).
4. Укладання тротуарної плитки (плитку укладають на гарцовку і вбивають в суміш гумовим молотком).
5. Заповнення швів (шви заповнюються тією ж піщано-цементною сумішшю).
6. Підготовка поверхні (після того, як всі роботи закінчені, тротуарне покриття очищають, і за потребою миють).

Які дерева краще висаджувати біля будинку?
Облаштовуючи свій сад або двір, багато господарів замислюються над тим, які дерева там посадити. Існує безліч прикмет, про те, котрі дерева повинні рости біля будинку. Так вважається, що не можна садити парну кількість ялин і розміщувати їх в ряд.
Бузину можна садити біля воріт. Поряд з будинком добре посадити яблуню. Це жіноче дерево, воно дарує силу і красу.
Облаштовуючи свій сад або двір, багато господарів замислюються над тим, які дерева там посадити. Існує безліч прикмет, про те, котрі дерева повинні рости біля будинку. Так вважається, що не можна садити парну кількість ялин і розміщувати їх в ряд.
Бузину можна садити біля воріт. Поряд з будинком добре посадити яблуню. Це жіноче дерево, воно дарує силу і красу.
Жіночим деревом вважається і горобина. Горобину потрібно висаджувати так, щоб її було видно з вікон будинку. Але не дуже близько до будинку. Її квіти мають неприємний специфічний запах.  
Березу здавна наділяли цілющими і магічними силами. Вважалося, що вона відганяє погані сни, дає здоров’я і душевні сили.
Санітаром вважають тополю. Це дерево вбирає всі забруднення повітря і очищає його. 
Доброю прикметою вважалося виростити біля будинку вишню. Вишня красиво цвіте і рясно плодоносить. Дерево невибагливе і не потребує особливого догляду.
Послуги з посадки дерев на території, а також облаштування ландшафтного дизайну в Чернівцях займається наша компанія. З питань оформлення замовлення дзвоніть +38050-912-68-41, +38097-016-56-46

Що вибрати, однотонну тротуарну плитку чи різнокольорову?
Звичайно ж, на дане питання дасть відповідь сам домовласник, враховуючи загальну композицію ландшафтного дизайну у себе на дільниці. Можемо дати лише такі рекомендації, однотонна тротуарна плитка добре позиціонує із загальним видом двору, задають єдиний вектор композиції кольорів. Але якщо у вас планується заїзд або парковка автомобілів у дворі, то з часом на тротуарній плитці можуть з’явиться масляні плями, і тут звичайно ж кольорова тротуарна плитка покаже себе більш практично. На тротуарній плитці з елементами різнокольорового візерунка плями або інші забруднення поверхні не будуть так сильно виділятися на загальному тлі, як на однотонної тротуарній плитці.

Рулонний газон Чернівці. До кого звернутися за послугою укладання?
Наша компанія пропонує унікальні та практичні послуги з ландшафтного дизайну. Рулонний газон (Чернівці) – це швидкий і надійний спосіб отримати смарагдовий газон біля будинку.
Укладка рулонного газону в Чернівцях здійснюється нашими фахівцями на будь-якій ландшафтній території, якісно та швидко. Доставка здійснюється у найкоротші терміни.
Тільки сміливі та оригінальні ландшафтні роботи від професіоналів!
+38050-912-68-41, +38097-016-56-46

Для чого обрізувати дерева?
Основною метою обрізання дерев є отримання збалансованого малогабаритного і здорового дерева, яке щорічно плодоносить і дає якісні плоди. 
Дерева ми обрізуємо для того, щоб: сформувати міцний і здоровий скелет дерева, контролювати ріст дерева, формуючи крону; завдяки обрізці збільшується розмір плодів, поліпшується зовнішній вигляд плодів, покращується загальний стан дерева, всі плоди і гілки мають кращий доступ до сонячних променів і повітря (підвищує імунні властивості організму і рятує дерево від хвороб і шкідників), зменшується кількість шкідників і хвороб. 
Якщо не обрізувати дерева, то розмір дерева різко збільшується, а кількість і якість плодів різко зменшується, зимостійкість слабшає. Обрізка регулює процеси росту розвитку і плодоношення рослини в цілому, і в окремих його частинах.

Як обрати тротуарну плитку в Чернівцях?
1. Слід пам’ятати, що хороша тротуарна плитка дешевою бути не може. Один пігмент для її виробництва коштує до $ 10 доларів за 1 кг, а на квадратний метр плитки використовується близько 0,5 кг. Інші компоненти бетонної суміші теж мають свою вартість, до того ж нове обладнання потребує певних витрат.
Занадто низькі ціни говорять про те, що, швидше за все, продукція виконана без дотримання технічних умов, а можливо, використані матеріали до всього іншого були не кращої якості.
2. Гладка поверхня плитки зовсім не обов’язково говорить про її якість. Якщо глянець був отриманий завдяки введенню в бетонну суміш спеціальних добавок, то це може тільки радувати. Але практично той же зовнішній ефект може бути досягнутий шляхом збільшення кількості води в розчині, що в свою чергу негативно позначається на міцності виробів.
3. Перевірити якість плитки або бруківки можна при легкому ударі виробів один про одного: дзвінкий звук говорить про те, що вони були виготовлені за всіма правилами і відповідають стандарту, глухий сигналізує про надлишок води.
Укладання тротуарної плитки Чернівці +380509126841, +380970165646 - звертайтесь. Зробимо, привеземо, проконсультуємо.

Басейн на природі.

На ділянці можна облаштувати басейн. Найпростіший і найдешевший – надувний та збірно-розбірний басейни. Збірно-розбірний складається з металевого каркаса, всередину якого вкладається спеціальна ПВХ-плівка, виконана у формі чаші під розмір басейна. Така конструкція не потребує підведення будь-яких додаткових комунікацій. Час встановлення та користування – літо. Інший варіант – басейн зі склопластику. Він у декілька разів дорожчий від попереднього варіанта, бо необхідне підведення інженерних комунікацій (електрика, вода, каналізація). Найсолідніший (він же найдорожчий) варіант – це будівництво бетонної чаші. Бетонні басейни зручні тим, що можуть задовольнити будь-яку примху замовника щодо дизайну і розмірів, встановлення гейзерів, підводного масажу та підсвічування. Для будівництва бетонного басейну необхідна проектна документація, інженерне оснащення і чітка послідовність робіт. Будівництво басейна триває не менше двох місяців. Будь-який басейн, навіть найпростіший, треба укомплектувати спеціальним фільтром і насосом. Крім механічного очищення, необхідно користуватися засобами догляду за водою – проти цвітіння води та для знезараження її на основі хлору або кисню. Додають їх у середньому раз на тиждень протягом усього періоду експлуатації басейну.