Акції

  •  
  • Укладання тротуарної плитки за цінами 2017 року!
  •  
  •  
  • Обрізка фруктових дерев зі знижкою 10%
  •  
  • +38050-912-68-41
  • +38097-016-56-46

Головна :: Статті :: Гідроізоляція фундаменту
Гідроізоляція фундаменту
Гідроізоляція фундаменту. Чернівці.
Фундамент є основною частиною будинку. У більшості випадків максимальний термін служби будівлі залежить від міцності фундаменту. Одним з факторів, що сприяють збільшенню експлуатаційного періоду будівництва, є гідроізоляція її фундаменту. Про неї ми і розповімо в нашій статті.
Гідроізоляція — це комплекс заходів по захисту споруди від дії вологи і води.

Передумови до проведення гідроізоляційних робіт.
Будь-яка будова піддається негативному впливу ґрунтових, дощових і капілярних вод. Часто – це є причиною деформації і просідання фундаменту будинку. Бетонна поверхня характеризується здатністю вбирати вологу, яка піднімається по капілярах до підлоги і стін, що призводить до появи грибка або цвілі.
Існує ще одна проблема. В зимовий час при проникненні вологи в бетонні пори відбувається процес її замерзання. Коли настає відлига, вода розмерзається. В результаті такого циклу погіршується цілісність всієї основи.
Для запобігання руйнівного впливу вологого середовища проводиться гідроізоляція фундаменту житлового будинку. Оптимальний варіант – це здійснення даного процесу на етапі будівництва будинку. Якщо гідроізоляційні роботи не провести вчасно, то в майбутньому можна отримати значні збитки.
Глибина залягання грунтових вод є основним критерієм при створенні гідроізоляції фундаменту заміського будинку. Існує три основних критерії визначення конкретного способу проведення таких робіт:

- підземні джерела знаходяться на відстані менше 1 м від основи будинку, але не досягають рівня підвального приміщення;
- глибина залягання ґрунтових вод перевищує рівень підлоги підвалу або найвищої точки фундаменту.
Перший варіант передбачає використання:
- рубероїду (по горизонталі);
- обмазувальна гідроізоляція (по вертикалі).
Якщо грунтові води наближаються до нижньої частини фундаменту менше, ніж на 1 м, то горизонтальна гідроізоляція передбачає укладання двох шарів покриття з нанесенням між ними мастики. По вертикалі застосовуються як обмазувальні, так і обклеювальні рулонні матеріали.
Коли грунтові води розташовуються вище підлоги підвалу або основи будинку, крім заходів, характерних для другого варіанта, здійснюється дренажна система навколо будівлі.

Обмазочна гідроізоляція.
Обмазочна гідроізоляція – це бітум,  полімерні матеріали та мастики на цементній основі. Багатошарове покриття, що має різну товщину в залежності від стану поверхні і типу застосовуваного матеріалу. Обмазочна гідроізоляція може руйнуватися від механічного впливу.
Застосовується: для зовнішнього захисту конструкцій від можливої ґрунтової вологи і ґрунтових вод; для внутрішнього захисту приміщень – від капілярної і проступаючої вологи в разі наявності дуже вологого ґрунту або високому рівні ґрунтових вод, також якщо є тріщини на конструкціях.
Мінуси:

• термін експлуатації 5-6 років. Згодом обмазочна гідроізоляція, яка містить бітум, втрачає еластичність, стає крихкою вже при температурі 0° С. Деформація призведе до появи в гідроізоляційному шарі тріщин, внаслідок чого покриття відшарується;
• при виконанні робіт гарячим бітумом виникають додаткові ризики, які диктують певні умови небезпечної роботи (температура бітумної суміші при нанесенні не менше 120 ° С);
• матеріал нестійкий до статичних і механічних впливів.
Сьогодні, в Чернівцях на зміну бітуму  приходять нові сучасні полімерні і синтетичні смоли і матеріали на їх основі. Випускаються також бітумно-полімерні і бітумно-гумові гідроізоляційні мастики на органічному розчиннику.
Сучасні види обмазувальної гідроізоляції при порівнянні матеріалів володіють різними характеристиками. Але їх об’єднують спільні властивості:

• економічність;
• довговічність;
• морозостійкість;
• вологонепроникність;
• паропроникність;
• екологічність;
• стійкість до агресивного впливу хімічних сполук.

Горизонтальна гідроізоляція. Чернівці.
Даний вид гідроізоляції фундаменту будинку здійснюється на етапі зведення споруди. Проводяться наступні роботи:
- дно котловану покривається 30-сантиметровим шаром жирної глини;
- вона ретельно трамбується;
- заливається 7-сантиметровим шаром бетонного розчину;
- протягом двох тижнів відбувається затвердіння основи;
- бетон по всій площі покривається бітумною мастикою;
- настилається руберойд;
- відбувається нанесення другого шару мастики і ще одного шару руберойду;
- заливається і вирівнюється бетонний розчин.
Крайню частину рулонного покриття, яка звисає з фундаменту, обрізати не треба. Вона заводиться вниз і притискається матеріалом, з допомогою якого створюється вертикальна гідроізоляція.

Вертикальна гідроізоляція. Чернівці.
Вона проводиться з використанням різних матеріалів, які можна комбінувати один з одним. Все залежить від індивідуальних особливостей проведення будівельних робіт.

Обклеювальна гідроізоляція.
Чернівці.
Обклеювальна гідроізоляція – шари рулонних матеріалів (руберойд, толь, пергамін), нанесені на попередньо підготовлену поверхню.
Даний вид ізоляції має складний алгоритм проведення робіт і вимагає певних навичок і умов при укладанні. Перед наклеюванням матеріалу, поверхню потрібно погрунтуватиОбклеювальну ізоляцію наносять як на вертикальні, так і на горизонтальні поверхні.
Обклеювальну гідроізоляцію влаштовують на зовнішній стороні конструкції, що прилягає до ґрунту. Висота нанесення гідроізоляції – до верхнього рівня вимощення. При досить високому рівні ґрунтових вод гідроізоляційне покриття захищають від механічних впливів ґрунту шляхом виконання глиняного замка або притискних кам’яних або бетонних стін.
Покриття обклеювальної гідроізоляції – це суцільна поверхня, виконана з водонепроникних рулонних плівкових матеріалів. Шари наклеюються або наплавляються на основу або один на одного газовим пальником або водостійкими мастиками.
Найбільш часто використовувані матеріали – руберойд, пергамін, толь. На жаль, ці матеріали недовговічні. Сучасні рулонні гідроізоляційні матеріали на основі бітуму модифікуються полімерами, що в результаті значно збільшує їх довговічність, еластичність і теплостійкість.
Кількість шарів матеріалу залежить від умов виробництва робіт і видів вологи, від якої потрібно захистити будівельні конструкції. Використовують для захисту від капілярної і проступаючої вологи. У рідкісних випадках – для захисту підвальних приміщень від напору води.
Особливості та характеристики рулонних гідроізоляційних покриттів дозволяють влаштовувати їх на будь-яку тверду основу (бетон, асфальтобетон, метал, дерево, старе покриття).
Для захисту рулонної обклеєної гідроізоляції від впливу механічних пошкоджень і ультрафіолетових випромінювань поверхню захищають кам’яною крихтою.
Мінуси:

Рулонна обклеєна гідроізоляція дуже примхлива при укладанні. Тому необхідна ретельно підготовлена ​​поверхня, погрунтувана бітумною емульсією. Також слід ретельно наклеювати або наплавляти шари на поверхні, що захищаються. До того ж ця гідроізоляція сама потребує додаткового захисту. Нанесення обклеючої гідроізоляції необхідно виконувати при температурі не нижче + 10 ° С.
Якщо Вам необхідно виконати будь-які гідроізоляційні роботи в Чернівцях, або потрібна гідроізоляція фундаменту, нанесення гідроізоляції на поверхню, тоді звертайтесь: +380509126841, +380970165646 Чернівці.