Акції

  •  
  • Укладання тротуарної плитки за цінами 2017 року!
  •  
  •  
  • Обрізка фруктових дерев зі знижкою 10%
  •  
  • +38050-912-68-41
  • +38097-016-56-46

Головна :: Статті :: Декоративний город
Декоративний город
Останнім часом в Чернівцях все більше уваги приділяється створенню декоративного городу. Грамотно і ретельно виконані грядки, зможуть прикрасити ваш сад не гірше квітника і при цьому, ще й володітимуть корисними властивостями.

Декоративний город – це справа непроста і трудомістка, він вимагає постійного догляду. Щоб декоративний город приносив задоволення, необов'язково робити його великим, навпаки, чим компактніший він буде, тим більший урожай ви зможете зібрати з одиниці площі. Важливо грамотно все спланувати і забезпечити хороший догляд за рослинами.

При плануванні декоративного городу, перш за все, необхідно вивчити особливості ділянки, намалювати план, видові точки, розрахувати скільки знадобиться насіння і розсади. Як правило, город розташовують поблизу плодового саду: вибираючи його місце розташування, необхідно враховувати сторони світла. Саджати його краще в кінці сезону, і тоді наступного року у вас на ділянці буде плодово-квітучий оазис. А якщо підійти до питання планування городу творчо і з фантазією, то він виглядатиме дуже привабливо.

Дуже ефектно виглядають високі грядки, особливо грядки-ящики з дошок, цегли або каменю. До того ж, високі грядки зручніше обробляти, вони краще прогріваються навесні і в них складніше пробратися бур'янам.
Ширина грядки може бути від 70 до 120 см, оптимальна ширина проходів між грядками – від 45 см, краще 50-60 см. Але в декоративному городі можна експериментувати з формою і висотою грядок, зробити їх, наприклад, трикутними або круглими, створити каскад, на різній висоті, або розмістити їх по території городу у формі шахівниці.
До простору між грядками теж можна віднестися креативно: викласти плиткою, спилами дерев, підсипати гравієм, різнокольоровою тирсою або корою.

Важливо те, щоб між грядками було зручно ходити, особливо після дощу, і не було доступу бур'янам.
Дуже важливим чинником в створенні городу є вибір ґрунтосуміші. Рідко буває, що на ділянці, котра лише "вийшла" з періоду будівництва, є хороша земля. При виборі ґрунту потрібно бути особливо уважним. Як правило, застосовуються суміші на основі торфу. Це прийнятний варіант вибору у випадку, якщо відоме походження ґрунтосуміші і агрохімічний склад. Привезений ґрунт необхідно добре просіяти, вибрати залишки коріння, дрібні камінчики, сміття. Товщина обробки складає 25-30см.
Декоративний город
має не лише естетичну, але і практичну функцію. Найбільш відповідні для вирощування наступні овочеві культури: капуста (декоративна, кольорова, червонокачанна, пекінська і інша); редька; коренеплоди – морква, буряк (для приготування корисного овочевого соку); зелені культури (селера, шпинат, щавель, кріп, петрушка, різні сорти салату, гірчиця і багато інших); цибуля і часник; гарбуз, кабачок, патисон, огірок (за наявності теплиці); томат, перець, баклажан (за наявності теплиці); бобові культури - горох, квасоля; пряні і лікарські рослини (базилік, кріп, майоран, м'ята та інші). З ягідних культур на декоративному городі можна вирощувати суницю і полуницю (переважно ремонтантних сортів).
Плануючи городні посадки, треба також пам'ятати про сумісність рослин: наприклад цибуля і часник погано уживаються поряд з горохом і квасолею, зате добре — з суницею і морквою, а огірки є відмінними сусідами з горохом, квасолею, часником. Рослини одного сімейства (наприклад, петрушку і моркву) краще не садити поруч, тому що вони притягують однакових шкідників.
Доречно виглядатимуть в декоративному городі і квіти: календула, чорнобривці, настурція.

Вони не лише прикрасять город, але й мають здатність відлякувати шкідників. А квітки і насіння настурції в деяких культурах використовують навіть у їжу. А якщо ви захочете, щоб вже з початку літа грядки виглядали декоративно, посадіть на них ефектні багаторічники: всілякі цибулі, щавель, кущики суниці. Поєднаєте овочі з городом прянощів, на якому ростуть любисток, чебрець, шавлія і інші багаторічні трави і кучерява петрушка, що перезимувала. На самому початку весни порожні місця, призначені під теплолюбиві культури, заповніть квітучою розсадою - віолою, матіолою. Ці рослини зовсім невибагливі, і їх можна без зайвих турбот пересаджувати в квітучому вигляді з місця на місце. Можна поставити сюди горщики з кімнатною геранню, розмарином.

Декор в городі.
В городі використовують різні несподівані предмети.

Наприклад, квітники в лійках і відрах, садові бочки, розписані відповідно до стилю і кольору споруд, тачки і візки, пристосовані під вирощування розсади овочів і квіток, і так далі. Прикрасять грядки саморобні або куплені в садовому центрі етикетки для рослин.
Городнє опудало, шпаківня, кошики і глечики також будуть доречними. Головне в декорі городу - романтизм і відмінний настрій. Не варто розсаджувати садових гномів під кожним кущем, краще поселити веселу сімейку в забавній декоративній тачці. Щодо матеріалів, то їх використовують переважно натуральні (дерево, лоза або каміння).