Акції

  •  
  • Укладання тротуарної плитки за цінами 2017 року!
  •  
  •  
  • Обрізка фруктових дерев зі знижкою 10%
  •  
  • +38050-912-68-41
  • +38097-016-56-46

Головна :: Статті :: Вертикальне озеленення
Вертикальне озеленення
Одним з елементів ландшафтного дизайну є вертикальне озеленення – це озеленення вертикальних поверхонь, тобто поверхонь будинків, альтанок, споруд, парканів, огорож в'юнкими рослинами, стриженими деревами і деякими іншими методами.

За допомогою цієї процедури можна досягти багатьох ідей: приховати господарські приміщення, зонувати територію і багато іншого.

Види вертикального озеленення.

Ліани
— незамінні при освоєнні нової земельної ділянки. Ліани бувають однорічні та багаторічні, це в'юнкі рослини, здатні підніматися до 30 метрів вгору. Деякі з них люблять на пів тінь, а деякі настільки невибагливі, що можуть прекрасно рости, як на сонці, так і в тіні. До останніх відносяться: дівочий виноград, жимолость золотиста і багато інших.
Дуже красиво виглядає поєднання різних сортів ліан та в'юнких квітучих рослин, наприклад дівочий виноград і плющ. Багато ліан міняють забарвлення свого листя у різні пори року – це вносить приємну різноманітність до вашого саду. Будь-який сад може прикрасити живописна арка, пергола, що повита красивими в’юнкими трояндами або клематисами.

Шпалерна огорожа. 

За допомогою шпалерних загорож можна створювати не менш декоративні живоплоти, ніж з ліан. Вони є однорядними посадками, що сформовані на опорах – шпалерах шляхом стрижки у вигляді вузької стінки. Найкращим матеріалом для шпалерної огорожі є верби, груші, яблуні, в'язи, глід, малина.
Також, популярними є композиції в горщиках (контейнерні, ампельні рослини)
Це може бути красиво оформлена піраміда з ящиків, в яких ростуть квітучі рослини; кашпо на вертикальній підставці, яка прикрасить ганок, або вхід в альтанку. Рослини у таких композиціях повинні бути посухо витривалими. Найвідомішими серед них є: фуксія, бегонія, лобелія, пеларгонія, часто використовується і настурція. Серед них ще є безліч й інших сортів, кожне з яких має свої особливості. Тому краще всього у виборі ампельних рослин, довіритися фахівцям.
Новинкою контейнерного вертикального озеленення є підвісні квіткові композиції і вертикальні клумби, що розташовані в ємкостях. 
Вертикальні клумби можуть виготовлятися з бетону, пластику або неіржавіючого металу. Такі композиції частіше використовуються в міському озелененні, але якщо вам вдасться органічно вписати громіздку клумбу до свого саду, то з'явиться можливість щороку створювати неповторні вертикальні композиції з однорічників.
Важливим питанням у створенні саду є правильний вибір матеріалів опор для в'юнких рослин, їх створення використовують дерево та метал, значно рідше пластик, камінь або цегла.

Дерев’яні опори.


Для більшості присадибних ділянок кращий матеріал для виготовлення опор – дерево. Це природний, екологічний матеріал, з яким зручно працювати. Він легкий, досить еластичний і гнучкий, але в той же час міцний. Дерев'яна опора і пущена по ній рослинність, як правило, добре поєднуються естетично. Конструкції з деревини виглядають в саду натурально і природно, добре вписуючись в структуру присадибної ділянки практично будь-якої стильової гамми.

Металеві опори.

Дуже міцний і довговічний матеріал, при належній якості виконання він може бути досить витонченим і декоративним, що важливо в умовах довгої зими, коли листя рослини не приховує опорну конструкцію. Чудові вертикальні опори роблять з кованого металу.
Окремим видом вертикального озеленення варто назвати топіарне мистецтво.

Топіар – це художнє формування кущів і дерев, за допомогою якого можна отримати і хитромудрі фігури тварин, і навіть портрети людей. Проте в Чернівцях цей напрям мало розвинений… Взамін топіарного мистецтва у нас, останнім часом, розвивається схожий напрямок - створення фігур з рослин на дротяному (металевому) каркасі. За допомогою цієї технології, у Вас по саду може розгулювати слон або жираф, весь повитий ліанами і однорічними рослинами. У будь-якому разі топіар виглядає класно! Важливо, якщо підійти до цього питання серйозно, то можна реалізувати будь-які ідеї на вищому рівні.